Wycieczki, ogrody, drzewa

Prowadzenie bloga jest ciekawą formą na zapoznanie się z dziennikarstwem. Możemy sobie prowadzić takiego bloga gdzie chcemy. Na przykład podczas jakiejś wycieczki, oglądając piękne ogrody lub podziwiając drzewa.

Oczywiście profesjonalne dziennikarstwo w żaden sposób nie opiera się o zapiski traktujące o tym, co jedliśmy wczoraj na obiad, czy też różne inne mało ciekawe dla ogółu tematy typu relacja z naszej wycieczki. Dziennikarze starają się, by pisane przez nich artykuły wywierały w czytelniku jak najwięcej emocji. Dlatego też bardzo często poruszane są różnego rodzaju tematy sensacyjne, można wręcz rzec, że często też są one skandaliczne. Niektórzy kierują się zasadą, że nieważne jak – ważne by mówili.

Dużo bardziej wartościowym i bogatym w doświadczenia sposobem na rozpoczęcie swojej dziennikarskiej kariery jest pisanie newsów dla internetowych portali informacyjnych. Nie liczmy jednak, że większy portal puści tekst, którego jakość bądź też rzetelność pozostawia wiele do życzenia. Jednak duża część takich portali posiada specjalne sekcje, w których piszą tak zwani „dziennikarze obywatelscy”. Redaktor czuwający w danym momencie nad nadsyłanymi treściami pomoże nam je w odpowiedni sposób zredagować.