Wiele osób nabrało pożyczek, a teraz toną w długach

Pożyczanie pieniędzy jeszcze do niedawna nie było domeną Polaków, jednakże staliśmy się społeczeństwem żyjącym na kredyt. Pożyczamy dużo i na wszystko. Oczywiście bez kredytu na mieszkanie, działkę czy budowę domu, nie byłoby nas stać na to, żeby mieć nieruchomość, jednakże niektórych naszych pożyczek nie da się tak łatwo uzasadnić.

Wiele osób nabrało pożyczek, a teraz toną w długach i nie są w stanie spłacać rat za nie regularnie i mają do czynienia z windykacją, wizytami komornika. Dlatego też nie ma co się dziwić bankom, które zaostrzyły procedury przyznawania kredytów i pożyczek, dokładnie weryfikują każdego kredytobiorcę. Osoby, które nie mogą skorzystać z pomocy banków mogą jednakże zaciągnąć pożyczki pozabankowe, a tych w naszych kraju jest pod dostatkiem. Oczywiście każde zobowiązanie należy brać z głową. Pożyczki pozabankowe są coraz popularniejsze, dlatego, że charakteryzuje je minimum formalności, tym samym wniosek rozpatrywany jest szybciej, a pieniądze trafiają na nasze konto w ciągu kilku godzin od jego zaakceptowania.

Pamiętaj , że pożyczka pozabankowa nie jest tania i osoby zadłużone nie koniecznie powinny z takich rozwiązań korzystać

Co zrobić żeby zawsze spłacać pożyczone pieniądze?

Najważniejsze nie jest to czy pożyczymy pieniądze, tylko czy spłacimy w terminie pożyczkę. Niestety wielu osobom się to nie udaje, wówczas zaczynają się zapożyczać, żeby spłacić wcześniejsze zobowiązania, a to prowadzi do zapętlania się. Szybko w ten sposób można popaść w tarapaty, dlatego też warto zastanowić się jeszcze przed zaciągnięciem zobowiązania czy nie jesteśmy w stanie poczekać i uzbierać potrzebnej nam kwoty samodzielnie, bez korzystania z pomocy banku czy instytucji pozabankowych.

Skąd wziąć gotówkę na nieoczekiwane wydatki? Niektórych wydatków po prostu nie sposób jest przewidzieć, o czym to bardzo często przychodzi nam się przekonać. Nie zawsze mamy też możliwość sięgnięcia po jakieś dodatkowe środki do naszej kieszeni, toteż poszukiwania przeprowadzić będziemy zmuszeni w jakiś inny sposób. Wiele zależy od tego, na co tak właściwie te pieniądze są nam potrzebne.

Jeśli chodzi o pożyczki pod zastaw to zasnanów się zawsze kilka razy zanim zaciągniesz takie zobowiązanie

Czy można obyć się bez pożyczania gotówki?

W przypadku gdy jest to jakieś widzimisie – lepiej nie pakować się w kredyt gotówkowy zaciągnięty w którymś, uprzednio wybranym, banku. W moim odczuciu bowiem na takie rzeczy lepiej jest zaoszczędzić i dopiero wtedy wydać, własną, gotówkę. Po pożyczkę zgłosić powinniśmy się dopiero w sytuacji, kiedy to sprawa będzie naprawdę nagląca i niecierpiąca zwłoki. Pamiętajmy jednak, że kredyty nie powinny stać się naszym sposobem na życie.

Wiele osób przejechało się w ten sposób – przyszło im zaciągnąć sporo kredytów lub biorąc karty kredytowe w najlepszych polskich bankach, które to teoretycznie podnosiły ich życiową stopę, by później w brutalny sposób zderzyć się z rzeczywistością. Również wybór samego banku powinien być przez nas we właściwy sposób przemyślany. To nie tak, że oferowane w jednym i drugim banku oprocentowanie rzędu, przykładowo, siedmiu procent jest – w rzeczywistości – sobie równe. Spojrzeć musimy na różne dodatkowe koszty.

O tym jak najlepiej pożyczać pieniądze dowiesz się odwiedzając poniższy serwis finansowy:

Kasoland.pl

[Głosów: 0   Average: 0/5]