Urodziny dla dziecka w ogrodzie

Wielokrotnie przekonywaliśmy was jak świetnie nadaje się ogród na zorganizowanie imprezy. Dzisiaj opiszemy jak urządzić urodziny dla dziecka w naszym ogrodzie.

Wystarczy zorganizować jakieś miejsce do siedzenia, stolik i nieco dekoracji, atrakcyjnych oczywiście dla dzieci. Dzieci oczywiście mają inne potrzeby niż dorośli i to co nam się może wydawać atrakcyjne dla dzieci wcale może nie być ciekawe i odwrotnie.

Wart również zorganizować jakieś atrakcje, gry zabawy itp. wszystko zależy od naszej wyobraźni, jednak dobrze zapytać dziecko, czy nasz pomysł mu się spodoba i czy będzie się podobał jego gościom – dzieciom.

Dosyć ostatnio modnym i ciekawym pomysłem jest przygotowywanie tortu atrakcyjnego dla dzieci. Do wykonania takiego tortu może się nam przydać np. masa cukrowa, dzięki której możemy zrobić z nim prawie wszystko. Masa cukrowa to taki surowiec cukierniczy w pewnym sensie jest to lukier plastyczny. Masa cukrowa pozwala nadać naszemu wypiekowi dowolny kształt, na przykład dla chłopca możemy zrobić tort w kształcie samochodu, dla dziewczynki w kształcie lalki itp. Masa cukrowa łatwo się modeluje, jeżeli jest dobrze wykonana, można ją zrobić samemu albo kupić w sklepach.

Masa Cukrowa – Przepis

400 gram cukru pudru
50 gram  glukozy
2 łyżeczki żelatyny
35 ml wody

Zatem jeżeli chodzi o składniki to nie powinno być problemu, a jeżeli sobie nie radzimy zbyt dobrze z takim rzeczami, możemy masę cukrową zawsze kupić w sklepie.

Zatem zachęcam wszystkich do eksperymentowania, w moim przypadku sprawiło to wiele przyjemności moim dzieciakom. Już same urodziny w ogrodzie są w pewnym sensie ciekawostką, szczególnie gdy ktoś zawsze wyprawia je w domu. Jedynym czynnikiem który może pokrzyżować nasze plany jest pogoda, ale to trzeba wziąć pod uwagę zawsze.