Szkółka roślin iglastych Szczecin – tuje szmaragd brabant

Praktycznie na początku każdej wiosny rozpoczyna się tak zwany bum na kupowanie różnych roślin do ogrodów. W naszym kraju nie słabnącym powodzeniem cieszą się drzewka iglaste czyli popularne tuje, cisy, cyprysy, jałowce. Prawie każdy właściciel ogrodu wcześniej czy później decyduje się na zakup od kilku do nawet kilkuset tui do posadzenia wokół domu. Te większe ilości dotyczą oczywiście tych, którzy szybko i w miarę nie drogo chcą mieć gęsty i zawsze zielony żywopłot, który można dowolnie formować.

Czy warto sadzić tuje

Tuje szmaragd można kupić w wielu dobrych szkółkach roślin w Szczecinie i w podmiejskich miejscowościach

Mitów na temat tui jest coraz więcej, w tym na temat ich trujących właściwości jednak tego typu informacje ani trochę nie zniechęcają nas do tego żeby je kupować i sadzić gdzie popadnie. Pomimo wielu mitów kilka faktów jest nie powtarzalnych. Po pierwsze tuje jak większość innych roślin zielonych produkują tlen w procesie fotosyntezy. Więc jeśli na danym terenie miało by być nic to lepiej i tak posadzić tuje, które z wiekiem będą produkować coraz więcej tlenu. Po drugie tuje rosną praktycznie wszędzie i to bardzo szybko. Nie wymagają prawie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych i rozrastają się i tak w górę i w szerz bez opamiętania.

Tak naprawdę tuje to jeden z najlepszych sposobów na szybko rosnący i gęsty żywopłot w prawie każdych warunkach. Jeśli chcemy jak najszybciej osłonić swoją posesję od drogi lub przed oczami sąsiadów to wystarczy posadzić tuje i za kilka lat mamy spokój. Oczywiście tuje muszą być zdrowe i kupione w dobrej szkółce roślin tylko i wyłącznie w donicach. Sadząc do gruntu tuje wyjęte z donic produkcyjnych mamy pewność, że będą one dalej rosły bez żadnych przerw. Po prostu wygląda to jakbyśmy przesadzili roślinę do większej donicy bez uszkadzania bryły korzeniowej.

Gdzie najlepiej kupować tuje

Tuje szmaragd to znakomity sposób żeby szybko i tanio stworzyć bardzo gęsty i trwały żywopłot naturalny

Jeśli mieszkasz w województwie Zachodniopomorskim, gdzieś w pobliżu Szczecina to warto umówić się na odwiedziny w kameralnej szkółce iglaków w Dołujach. Tutaj można praktycznie zawsze dostać ładne i zdrowe tuje w donicach. Właściciel szkółki dba żeby rośliny były zawsze gotowe do sadzenia w gruncie. Są ładnie ukorzenione i regularnie podlewana. Kupując tutaj mamy pewność, że tuje szmaragd lub brabant przyjmą się, gdy zostaną wkopane na naszej posesji.

Powyższa szkółka oferuje najbardziej popularne wysokości tui. Można od ręki kupić tam tuje o wysokości od 50 do 110cm. Są też oczywiście mniejsze jednak póki co nie są oferowane na sprzedaż. Oprócz tui oferuje się tam także ciekawe, formowane przez wiele lat drzewka iglaste bonsai.

Poniżej podajemy dane kontaktowe do wspomnianej szkółki roślin:

Szkółka roślin iglastych Szczecin-Dołuje, woj. Zachodniopomorskie
nr Tel. 601767340, Strona z aktualną ofertą na tuje – https://tuje.hostil.pl

[Głosów: 0   Average: 0/5]