Sprawdźmy też pożyczki prywatne

Całkiem sporej grupie ludzi wydaje się, że założenie własnej firmy jest czymś naprawdę trudnym. Z roku na rok ta sytuacja jednakże ulega poprawie.

Oprócz uproszczenia samych procedur mamy również do czynienia ze zwiększeniem różnego rodzaju profitów przeznaczonych dla początkujących przedsiębiorców. Przede wszystkim będziemy mogli ubiegać się o dotację. W zależności od koniecznych wydatków zdecydować powinniśmy, która dotacja będzie dla nas odpowiednia. Wniosek złożyć możemy o dofinansowanie z urzędu pracy lub z Unii Europejskiej.

W przypadku tego drugiego rozwiązania liczyć możemy na zdecydowanie większą gotówkę, jednakże w tej sytuacji również selekcja jest dużo większa. Nie możemy zapomnieć też o kwestii oczekiwania na wydanie decyzji. Decydując się na dotację unijną nie uzyskamy stu procent pokrycia poniesionych przez nas kosztów. W związku z tym okazać może się, że niezbędny będzie nam kredyt gotówkowy zaciągnięty w celu możliwości dokonania pozostałej dopłaty. W tej sytuacji, kiedy to niezbędna będzie wycieczka do banku, polecałbym zachować zimną krew. Przede wszystkim należy mieć na uwadze fakt, że jeden kredyt drugiemu nie jest równy. Warto najpierw przejrzeć wszystkie bankowe oferty oraz sprawdzić czy nie trafią się jakieś pożyczki prywatne specjalnie dla zadłużonych, które będą naprawdę atrakcyjne.