Sposoby sterowania modnymi roletami zewnętrznymi

Przy wyborze rolet zewnętrznych bardzo ważną rolę odgrywają rozmaite czynniki decydujące o ich walorach użytkowych. Z uwagi na to, że rolety są długoterminową inwestycją, należy temu tematowi poświęcić dostatecznie dużo uwagi. Koniecznie zatem trzeba zastanowić się nad sposobem sterowania roletami, albowiem to on w ogromnym stopniu wpływa na wygodę korzystania z nich.

Sterowanie ręczne nowoczesnymi roletami okiennymi

modne rolety zewnętrzne
Modne rolety na zewnątrz okna można sterować zarówno ręcznie jak i automatycznie. Są bardzo różne sposoby na sterowanie nowoczesnymi roletami okiennymi

Tradycyjnym sposobem sterowania roletami jest sterowanie ręczne. W tego typu modelach przeważnie zastosowanie znajduje mechanizm korbowy. Podstawowym elementem wchodzącym w skład takiej konstrukcji jest korba – może być ona wykonana ze stali bądź z tworzywa sztucznego. Częścią odpowiedzialną za przenoszenie napędu z korby na przekładnię jest natomiast specjalny przepust. Innym mechanizmem umożliwiającym ręczne sterowanie roletami jest zwijacz w postaci taśmy i sznurka. Plusem omawianego tutaj sposobu sterowania jest cena – takie rolety są tańsze niż sterowanie automatyczne. Minusem jest natomiast to, że wymaga to sporo wysiłku i zajmuje niemało czasu – na dłuższą metę może być więc uciążliwe, zwłaszcza gdy trzeba to robić kilka razy dziennie (bez względu na pogodę).

Dzisiejsze rolety na okna to bardzo modne i wygodne plisy materiałowe

Sterowanie automatyczne modnymi osłonami na okna

Znacznie wygodniejsze są rolety sterowane automatycznie, dlatego też ich popularność systematycznie rośnie. Wykorzystywane są w nich silniki elektryczne o zróżnicowanej mocy, co przekłada się na szybkość działania całego systemu sterującego. Ogromnym atutem tego rozwiązania jest to, że można je dopasować do indywidualnych potrzeb i upodobań – wystarczy tylko odpowiednio zaprogramować system, a rolety będą otwierać się i zamykać o wyznaczonych porach. Jest to rozwiązanie wielce przydatne podczas nieobecności domowników – zamykające się i otwierające rolety sprawiają z zewnątrz wrażenie, że w domu ktoś jest, więc zniechęca to potencjalnych włamywaczy. Najnowocześniejsze systemy automatycznego sterowania roletami są niezwykle funkcjonalne, np. mogą być wyposażone w specjalne czujniki reagujące na zmiany temperatury na dworze, co pozwala na dopasowanie stopnia odsłonięcia okna do aktualnych warunków pogodowych.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce i dowiedz się jakie aktualnie są modne plisy okienne i zamów dla siebie w sklepie internetowym. Strona internetowa – Roletko.pl

[Głosów: 0   Average: 0/5]