Poszukiwane kredyty konsolidacyjne

Życie często obfituje w nieoczekiwane zwroty i zakręty, które powodują, że raz jest po prostu dobrze, a raz trochę gorzej lub całkiem tragicznie. Bardzo często nie kalkulujemy co będzie w przyszłości i , gdy bierzemy kredyty mieszkaniowe lub na budowę domu to zakładamy, że zawsze będzie nam się wiodło dostatnio.

Warto jednak zawsze zanim podpiszemy umowę kredytową usiąść jeszcze raz na spokojnie z kartką w ręku i przekalkulować czy nie bierzemy za dużej sumy i czy na pewno przez najbliższe trzydzieści lat damy radę płacić w terminie wszystkie raty i to bez odmawiania sobie innych ważnych zakupów lub przyjemności. Dodatkowo starajmy się też trzeźwo myśleć, gdy chcemy po kredycie mieszkaniowym brać jeszcze jakieś pożyczki na samochód lub drogie wyjazdy na wczasy. Wszystko to może spowodować, że nasza płynność finansowa zostanie poważnie zachwiana i popadniemy w tarapaty związane z brakiem gotówki.

Jak bardzo szastają kredytami Polacy? Wszystkie dane na ten temat donoszą, że po prostu za bardzo. Polacy zapożyczają się gdzie i na ile się tylko da i to bardzo często na rzeczy, które wcale nie są im niezbędne do życia. Potem, gdy już nie dają rady spłacać rat poszukują takich rozwiązań jak kredyty konsolidacyjne. Jest to dobre rozwiązanie ponieważ często zmniejsza nasze co miesięczne obciążenia kredytowe nawet o połowę jednak dostępne jest najczęściej tylko dla tych, którzy nie narobili sobie zaległości i nie zostali negatywnie odnotowani w bankowej informacji kredytowej. Kredyty konsolidacyjne to coś co warto mieć zawsze w zanadrzu jednak żeby z nich korzystać trzeba mieć czystą kartotekę w BIK. W przeciwnym razie mogą nas czekać tylko różne pożyczki pozabankowe dla osób ze złym bikiem (http://finansum.pl/?p=273) lub jakieś oferty prywatnych inwestorów.

[Głosów: 0   Average: 0/5]