Ogrody – sposób na chałupnictwo

W ostatnich latach nastąpił w Polsce prawdziwy boom budowlany. Coraz więcej przeciętnych rodzin może sobie pozwolić na własny dom. Oczywiste jest też, że nawet na najmniejszej posesji musi istnieć zieleń. Nawet stosunkowo niewielki ogród wymaga od właściciela wysiłków na pielęgnacje.

ogrody
ogrody

 

Właśnie ten fakt – duża ilość nowych ogrodów i brak czasu ich właścicieli na dbanie i wygląd, jest bardzo dobrym pomysłem na mały biznes. Ktoś, kogo interesuje tylko dorobienie do budżetu domowego mógłby zająć się właśnie takim zajęciem. Dla wielu jest to zapewne chałupnictwo (http://www.forami.pl/tematy-ogolne-pomys-na-interes-pomys-na-biznes-w-internecie-cha-upnictwo/) i niezbyt odpowiada im taka forma zarabiania, ale bez wątpienia osoba będąca w potrzebie finansowej i posiadająca wolny czas może odpłatnie pielęgnować ogrody.

Do takiej pracy wystarczy tylko kilka podstawowych narzędzi i dobre chęci. Możliwe, że zarobki nie będą najwyższych lotów, ale w końcu to tylko ma być dodatkowe źródło dochodów. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby rozbudować tę działalność i otworzyć firmę z pełnego zdarzenia. Trochę reklamy, referencje od zadowolonych klientów i może się okazać, że w sezonie pracy i pieniędzy nie braknie z tego źródła.