Wymień klocki hamulcowe w samochodzie na kredyt

Kredyt samochodowy to popularny sposób na pozyskanie środków potrzebnych na zakup auta. Jest to zobowiązanie krótkoterminowe – banki tego typu kredytów udzielają przeciętnie na 6-8 lat. Spłacać je można w ratach malejących lub równych, a jeśli wierzycielem jest bank motoryzacyjny, wówczas dodatkowo w rachubę wchodzą jeszcze kredyt balonowy oraz bez oprocentowania.

Dobry mechanik samochodowy nie tylko w Szczecinie potrafi szybko i tanio wymienić klocki hamulcowe w każdym samochodzie

Od klientów decydujących się na kredyt samochodowy bank wymaga wielu zabezpieczeń takich jak zastaw rejestrowy, cesja praw z polisy AC oraz przewłaszczenie (plus standardowe zabezpieczenia). Mają one za zadanie chronić interesy kredytodawcy, by w przypadku zaprzestania płacenia rat przez dłużnika było z czego wyegzekwować należność. W zamian za to klient liczyć może na dość atrakcyjne warunki zobowiązania – w porównaniu z kredytami gotówkowymi są one znacznie bardziej korzystne. Za pieniądze pożyczone od banku kupić można zarówno nowy, jak i używany pojazd. Liczyć się jednak trzeba z tym, że kredyty na auta z drugiej ręki wiążą się z wieloma ograniczeniami – banki do ich udzielania nie podchodzą ze zbyt dużym entuzjazmem.

Na początku musimy także zastanowić się co wybrać leasing czy kredyt (http://autonakredyt.com.pl/leasing-konsumencki-czy-kredyt-samochodowy/) na zakup auta. Im starszy samochód, tym trudniej taki kredyt dostać i tym droższy się on staje. Warto przy tej okazji nadmienić, że banki – czy to uniwersalne, czy motoryzacyjne – nie są jedynymi miejscami, gdzie można dostać kredyt na auto. Taka opcja jest także dostępna w salonach samochodowych oraz w komisach – sprzedawcy mają bowiem podpisane umowy z bankami. Takie rozwiązanie jest dość wygodne, aczkolwiek droższe.

Kredyt na samochód – raty równe czy malejące?

Regularna wymiana klocków hamulcowych w samochodzie to bardzo ważny element eksploatacji każdego pojazdu mechanicznego

Jedną z wielu kwestii, które musi rozstrzygnąć osoba zainteresowana zaciągnięciem kredytu samochodowego jest to, w jakich ratach będzie go spłacać – równych czy malejących. Raty równe – co sugeruje już sama nazwa – oznaczają jednakową kwotę oddawaną co miesiąc do banku.Jest to rozwiązanie dobre dla tych osób, którym zależy na zaoszczędzeniu paru przysłowiowych groszy w skali miesiąca. Dzięki ratom równym o wiele łatwiej jest zarządzać domowym budżetem. Okres spłaty jest wydłużony. Negatywnym aspektem tego rozwiązania są wyższe koszty kredytu – trzeba płacić większe odsetki.

Raty malejące polegają natomiast na tym, że w kolejnych etapach okresu kredytowania sumy płacone miesięcznie bankowi są coraz niższe. Udział w nich kapitału jest większy niż odsetek, w związku z czym na dłuższą metę kredyt na samochód z ratami malejącymi spłacany w tej formie jest tańszy. Nie każdy jednak może sobie na niego pozwolić – z tego względu, że pierwsze raty są bardzo wysokie i niejednokrotnie przekraczają finansowe możliwości wielu kredytobiorców. Od osób, które chcą spłacać dług w tej właśnie formie banki wymagają znacznie wyższej zdolności kredytowej niż w przypadku rat równych. Bardzo często na raty malejące decydują się ci, którzy mają zamiar uregulować zobowiązanie w terminie wcześniejszym aniżeli ten przewidziany w umowie. Rozważając opisywany powyżej aspekt kredytu samochodowego, trzeba uwzględniać przede wszystkim swoją sytuację materialną. W przeciwnym wypadku kredyt okaże się stanowczo za dużym wyzwaniem i wpędzi dłużnika w poważne kłopoty.

Każde auto bez względu na sposób sfinansowania jego zakupu wymaga dobrego serwisowania. Raz na jakiś czas niezbędna jest wymiana klocków hamulcowych w samochodzie nie tylko na kredyt. Jeśli masz tego świadomość i szukasz dobrego mechanika to zobacz co oferuje poniższy warsztat samochodowy:

Jazz.szczecin.pl

[Głosów: 0   Average: 0/5]