Naprawdę tani kredyt

Jeśli uważasz, ze kupno własnego mieszkania to ogromny wydatek to wiedz, że nie masz do końca racji. Bowiem nie same gołe ściany wiele kosztują. Wyposażenie mieszkania, tak żeby być z niego zadowolonym, pochłonie nie tylko czas, ale i mnóstwo pieniędzy.

Warto wziąć pod uwagę wszystkie koszty, kiedy wnioskuje się o kredyt z banku. Tani kredyt hipoteczny : http://banknet.pl/kredyty-hipoteczne/ może być bowiem zaciągnięty nie tylko na kupno mieszkania. Można w nim również uwzględnić remont czy kupno niezbędnego wyposażenia. Warto pomyśleć o dodatkowych kilkunastu czy kilkudziesięciu tysiącach złotych, bo mieszkanie w gołych murach, zbieranie na zakup wymarzonych rzeczy, przy jednoczesnym spłacaniu kredytu hipotecznego, rat kredytowych nie jest łatwe.

Zanim jednak pomyśli się o własnych czterech kątach trzeba mieć świadomość tego, że bank nie przyjmie nas z otwartymi ramionami, jeśli nie będziemy posiadali tak zwanej zdolności kredytowej. Nie wystarczy zarabiać, ale trzeba uzyskiwać wysokie dochody, najlepiej gwarantowane, czyli wynagrodzenie, które wpływa na nasze konto powinno pochodzić z umowy o pracę na czas nieokreślony.

Bank bowiem musi mieć pewność, że co miesiąc będziemy regularnie spłacać zobowiązania finansowe. Decyzja dotycząca zaciągnięcia kredytu hipotecznego nie może być podejmowana pod wpływem chwili, emocji. Musi być dobrze przemyślana. Powinniśmy jak najdłużej cieszyć się warunkami kredytu mieszkaniowego, nie być zawiedzionymi, nie żałować, że właśnie teraz postanowiliśmy zaciągnąć tak duże zobowiązanie finansowe, na kilkanaście lat, a warunki wcale nie były najkorzystniejsze.