Kredyty mieszkaniowe na domy i ogrody

Ciągły wzrost cen nieruchomości doprowadził do sytuacji, w której tylko wybrani mogą pozwolić sobie na kupno wymarzonego domu czy mieszkania bez konieczności brania kredytu. Większość jednak marzy o czymś takim lub próbuje starać się o kredyty mieszkaniowe na domy i ogrody. Najczęściej by móc cieszyć się ze swojego M trzeba zadłużyć się na kilkanaście lat. Niestety nie każdy dziś dostanie kredyt, bynajmniej nie taki, który by go zadowalał. Kredyty mieszkaniowe na domy i ogrody najczęściej rozkładane są nawet na kilkadziesiąt lat.

Nie sztuką jest dostać 40 tysięcy, ale 250 tys. chociażby – na niewielkie, bo dwupokojowe mieszkanie.Banki zaostrzyły procedury kredytowe. Rząd wyciągnął może nie rękę, ale palec w stronę polepszenia sytuacji na rynku nieruchomości. Doszło do nowelizacji ustawy o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania. I wszystko stało się jasne – we dwoje można być na swoim.

Rodzina na swoim okazała się dla niektórych dodatkowym bodźcem do działania w kwestii mieszkaniowej. Dopłaty spowodowały, że większość zastanawiających się na ślubem ludzi zalegalizowała swoje związki i otrzymała dopłaty. Oczywiście musieli spełnić kilka niezbędnych ku temu warunków, jak chociażby wybierać tylko mieszkania o metrażu do 70 m2, domy – 140m2. Tym samym doszło do jawnej dyskryminacji singli, którzy niestety (jeśli nie są matkami samotnie wychowującymi małoletnie dzieci) nie mogą liczyć na żadne dopłaty ze strony państwa.

Zobacz inne tematy:

Pranie tapicerek Szczecin – Poldom.pl