Jak wziąć kredyt samochodowy pod zastaw rejestrowy

Ubiegając się w banku o jakikolwiek kredyt, musimy liczyć się między innymi z tym, że bank zażąda dołączenia do wniosku rozmaitych dokumentów – w zależności od specyfiki zobowiązania będzie ich mniej lub więcej. Nie inaczej zatem sprawa przedstawia się w przypadku kredytów samochodowych. Jak sama ich nazwa wskazuje, są one produktami o charakterze celowym – co oznacza, że pieniądze możemy przeznaczyć tylko i wyłącznie na to, na co zadeklarujemy we wniosku.

Banki chętnie dzisiaj dają kredyty refinansowe na zakup auta

W tym akurat przypadku jest to auto na kredyt samochodowy pod zastaw rejestrowy. W związku z tym bank będzie wymagał stosownych dokumentów – umowy kupna-sprzedaży, kserokopii dowodu rejestracyjnego oraz karty pojazdu (ta ostatnia musi być dostarczona do banku tylko wówczas, kiedy jednym z zabezpieczeń kredytu jest depozyt karty pojazdu). W niektórych przypadkach bank życzy sobie również i fotografii – to jednak ma najczęściej miejsce wówczas, kiedy w rachubę wchodzi skredytowanie pojazdu innego niż samochód osobowy, na przykład rolnicza naczepa. Dokumenty dotyczące przedmiotu umowy kredytowej nie są oczywiście jedynymi, które należy mieć przygotowane.

Każdy wnioskodawca ma obowiązek wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową. To zaś oznacza obowiązek przedłożenia zaświadczenia o wysokości i źródle zarobków. W przypadku uproszczonych procedur kredytowych wystarczy jedynie wypełnienie specjalnego oświadczenia w tej sprawie. Oczywiście, niezbędne są także dwa dokumenty potwierdzające tożsamość kredytobiorcy (w tym dowód osobisty). O to, co jest wymagane trzeba się dowiadywać zawsze z wyprzedzeniem.

Jeszcze przed paroma laty zaciągnięcie kredytu było naprawdę sporym wyzwaniem. W chwili obecnej jednak kredyt gotówkowy otrzymać może niemalże każdy, kto tylko wykaże ku temu odpowiednią chęć.

Bez problemu można dzisiaj wziąć dobry kredyt na zakup samochodu pod jego zastaw

Rzecz jasna typowe banki nie przyznają nam raczej takiegoż zobowiązania tylko i wyłącznie w oparciu o zgłoszony przez nas wniosek. W większości przypadków całkiem spore znaczenie może mieć historia kredytowa. Wobec tego warto jest dbać o to, by ta była możliwie jak najlepsza. Ku temu nie musimy praktycznie nic robić, wystarczy bowiem, że będzie w terminie spłacać zaciągnięte przez nas zobowiązania. Kiedy to jednak bank odmówi nam udzielenia kredytu – nie załamujmy się.

Coraz to bardziej popularne są bowiem pożyczki pozabankowe udzielane przez rozmaite firmy lub kredyty pod zastaw cennej nieruchomości od osób prywatnych. W tej sytuacji nie możemy jednakże liczyć na jakieś korzystne oprocentowanie, gdyż firmy takie w większości przypadków narzucają naprawdę spore marże. W większości przypadków są to jednak kredyty bez BIK, co będzie miało dla nas wręcz kluczowe znaczenie. Cóż, czasem po prostu trzeba spuścić głowę na dół i z pokorą zdać sobie sprawę z tego, że przyjdzie nam zapłacić za błędy popełnione w młodości. Nic już na to nie uda nam się poradzić, czasu nie cofniemy.

Poniżej znajdziecie Państwo stronę dobrej firmy, która zajmuje się udzielaniem kredytów samochodowych pod zastaw rejestrowy.

Banknet.pl

[Głosów: 0   Average: 0/5]