Forum o kwiatach, krzewach i drzewkach ozdobnych

Nie sposób jest zliczyć wszystkie gatunki roślin, kwiatów i drzewek jakie rosną na naszych polach, łąkach i ogrodach. Ja sam znam kilkadziesiąt gatunków, a przecież jest to tylko kropla w morzu tego co naprawdę rośnie wokół nas. Dlatego warto jest znać dobre forum, na którym można poczytać o tym co warto uprawiać i posadzić we własnym ogrodzie.

Mam nadzieję, że jest gdzieś w internecie takie ciekawe forum z kulturalnymi dyskusjami i tam będę mógł poczytać o tym wszystkim co mnie interesuje jeśli chodzi o urządzanie ogrodów. Potrzebuję zdobyć wiedzę w temacie roślin ogrodowych i liczę, że znajdę ja na forum dyskusyjnym i to dość szybko bo to ostatni moment żeby urządzić jeszcze swój ogród wokół domu. Trzeba się śpieszyć bo niedługo nadejdzie zima i jak ziemię skuje lód to nie pomoże już najlepsze nawet forum o ogrodach.

Styl angielski w ogrodzie

Nie ważne w jakim stylu masz ogród, ważne żeby był zawsze zadbany

Szybko bym chciał zakupić także wszystkie niezbędne rośliny, ale najpierw muszę się o nich naczytać żeby nie nabyć czegoś co nie będzie miało racji bytu w moim ogrodzie. Jest to dla mnie bardzo istotne żeby mieć piękny ogród bo mam ogromna działkę i nie chciałbym żeby wyglądała na zaniedbaną. Musi być naprawdę ładnie zagospodarowana i wybijać się na tle innych działek w mojej wsi. To jakie rośliny zasadzimy w  naszym ogrodzie zależy w głównej mierze od stylu, jaki chcemy by w nim panowałam. Do najczęściej spotykanych należy angielski, który choć przez niektórych nienazwany, jest najczęściej praktykowany. W głównej mierze polega na takim nasadzeniu kwiatów, by przypominały one, czy tez przywodziły na myśl jak najbardziej naturalny krajobraz. Dominują więc w nim kolorowe rabaty złożone z kwitnących roślin, romantyczne zakątki. Znajdują w nim miejsce drzewa owocowe, obok których chętnie widziane są chociażby różane zagajniki. Fajne rośliny do takiego ogrodu można kupić w szkółce leśnej drzewka ozdobne Szczecin i nie są one wcale takie drogie.

Style francuski i japoński do ogrodu

Jeśli mamy stare drzewka iglaste to warto je uformować na japoński styl bonsai

Przeciwieństwem stylu angielskiego jest francuski, w którym to wszystko opiera się na symetrii. Brak jest przepychu, bogactwa, różnorodnej roślinności. Dominują kompozycje, na które składają się ścieżki, żywopłoty zrobione z bukszpanu, oryginalnie powycinane, czy też różne iglaki o ciekawych kształtach. Spotyka się w nich także kwitnące kwiaty, jednakże ułożone są one we wzory i służą przede wszystkim podkreśleniu symetrycznych kształtów wytyczonych chociażby przez alejki. Nie dziwi tym samym, fakt, że styl francuski, choć święci triumfy od kilku wieków, został wyparty w przestrzeni miejskiej przez – angielski. Najrzadziej spotykanym jest jeszcze styl japoński. Być może dlatego, że jest on najmniej rozpowszechniony, ukorzeniony w świadomości ludzi. Przyczyna może tez tkwić w mniejszej ilości kwitnących kwiatów, chociaż przecież w stylu japońskich dominują niezwykle piękne azalie i rododendrony… Najwięcej osób jednakże decyduje się w ogrodzie na bogactwo kwiatów, barw – stąd wybór angielskiego. Projektanci jednak coraz częściej sięgają po inne. Najważniejsza jest jednak satysfakcja klienta. Jest to tylko jeden z możliwych podziałów, nie jedyny jednakże. Ciekawe inspiracje na ogrody znajdziesz na stronie internetowej: Bonsai.szczecin.pl

[Głosów: 2   Average: 5/5]

4 Comments on “Forum o kwiatach, krzewach i drzewkach ozdobnych”

  1. Pingback: Forum | ETAP
  2. Pingback: Forum | Nookie.PL
  3. Pingback: Forum | Acapite //
  4. Pingback: Forum | Centrum produktów i usług.

Comments are closed.