Egitp – czy są tam ogrody, czy tylko zemsta faraona

Egipt to kraj pustynny i to taki typowo pustynny, więc nie ma tam zbyt wielu ogrodów, co nie znaczy, że nie ma ich w ogóle. Otóż są jednak te warte uwagi to przede wszystkim ogrody drogich hoteli. Problem z o grodami w Egipcie polega przede wszystkim na tym, że muszą być stale nawadniane.

Egipt to z pewnością wyjątkowo ciekawy turystycznie rejon, który warto wybrać na wakacje – orientalna zabudowa, stare piramidy, piękne widoki, piaszczyste plaże oraz jedna z bogatszych rafa podwodna, to tylko nieliczne z elementów przyciągających do Egiptu ogrom turystów. Ale należy zapamiętać, iż Egipt dostarcza też mniej przyjemne tajemnice. Jedną z nich jest niestrawność żartem nazywana zemstą faraona. Choroba ta poważnie może uprzykrzyć każdemu turyście wakacje w Egipcie. Stała się ona przekleństwem dużej liczby ludzi zwiedzających owy rejon Afryki.

Kobieta lepiej znosi tamtejsze warunki

Z nieznanych powodów szybciej atakuje facetów, co nie sugeruje, iż któraś kobieta powinna myśleć, że jest mniej narażona. Chociaż kobieta jest nieco mniej narażona na atak choroby niż mężczyzna, aczkolwiek mimo wszystko zwykle kobieta też musi równie mocno mieć się na baczności, bo różnica w zachorowalności kobiet i chłopaków jest bardzo nikła. Choroba ta objawia się szczególnie silnymi objawami zatrucia pokarmowego – czyli biegunka, wymioty, gorączka itp. W skrajnych przypadkach temp. bywa szczególnie duża nawet do czterdziestu jeden stopni, co też może być szkodliwe dla życia chorego. Choroba ta inicjowana jest przez wszechobecne w Egipcie bakterie. Są one nagminnie w wodzie, aczkolwiek po prostu pojawiają się wszędzie, a sam Egipt nie należy do czystych państw tak więc o zarazki nie trudno. Jak ustrzec się choroby będąc w Egipcie? Jeżeli w czasie urlopu odwiedzamy Egipt powinniśmy zawsze zachować maksimum higieny. Oprócz tego nie wolno pić wody z kranu, nie powinno się jej nawet napić niechcący w trakcie kąpieli. Pijemy jedynie wodę butelkową, nawet twarz myjemy wodą butelkową. Egipt to nie Polska, woda tam jest przesycona zarazkami wszelkiej maści, którym rozrodowi sprzyja też afrykański gorący klimat. Będąc w Egipcie jemy jedynie smażone pożywienie, absolutnie nie ugotowanych warzyw, lub owoców. Picie wódki też może nas wspomóc. Jednak nawet przestrzeganie wymienionych rad nie da nam żadnej gwarancji, iż nie dorwie nas przypadłość Faraona. W sytuacji wystąpienia niewielkich symptomów warto zakupić w lokalnej aptece tabletki o nazwie Antinal, nasze lekarstwa nie pomagają. Aczkolwiek kupując ten lek nie dajmy poznać, że rozbolał nas żołądek itp. – pytani – poinformujmy go, iż kupujemy dla przyjaciół, albowiem kiedy aptekarz spostrzeże, że jest nam potrzebny to zabulimy za niego trzy razy więcej niż zwykle. W sytuacji silnych zatruć należy przejść się do doktora.

[Głosów: 0   Average: 0/5]