Dotacja czy kredyt bez bik?

Wydawać by się mogło, że otworzenie własnej firmy to naprawdę trudny i czasochłonny proces. Rzeczywistość jednak pokazuje, że otrzymać będziemy mogli znaczną pomoc płynącą naprawdę z różnych stron.

Wszystko zależy jednak przede wszystkim od nas samych. Jeśli skorzystamy z dostępnych dla nas, jako początkujących przedsiębiorców, rozważań – na pewno źle na tym nie wyjdziemy. Od dłuższego już czasu dla takich osób dostępna jest dotacja płynącą z urzędu pracy czy też Unii Europejskiej. Bez wątpienia takie rozwiązanie ułatwia start wielu początkującym przedsiębiorcom. Nie każdy bowiem posiada taki kapitał, by móc rozpocząć wszystko bez jakiejkolwiek pomocy.

Należy mieć jednak na uwadze fakt, że na otrzymanie decyzji o przyznaniu, tudzież nie przyznaniu nam dotacji, będziemy musieli trochę poczekać. Kiedy to nasza inwestycja jest nagląca – powinniśmy udać się do banku po kredyt bez bik gotówkowy. Zapewne nie będzie to zbyt korzystne rozwiązanie, gdyż na nasze barki spadnie kolejne zobowiązanie, jednakże niekiedy jest to jedyne wyjście z sytuacji, z którego to będziemy mogli skorzystać. Jeśli jednak mamy czas – poczekajmy na decyzję, kiedy ta będzie negatywna – będziemy myśleć, co dalej.

[Głosów: 0   Average: 0/5]