Darmowe mp3

Chociaż jestem młodą osobą, to pamiętam doskonale czasy, kiedy siadało się przed telewizorem i oglądało tę biedną listę przebojów „30 ton” na dwójce i cieszyło się, że można usłyszeć 15-sekundowy kawałek jakieś piosenki. Dzieciaki i młodzież chłonęli te urywki (teraz nawet dzwonki w telefonach są dłuższe), ponieważ nie było nic innego. No, można jeszcze było posłuchać radia, ale piosenki też często były przerywane.
Dlatego takim luksusem wydawało się posiadanie walkmana. Kto go miał, ten rządził. Wszyscy tego zazdrościli. A jak potem pojawiły się walkmany z radiem, to już w ogóle Ameryka była.
Potem technika poszła naprzód i pojawiła się muzyka na płytach CD. Ludzie kupowali sobie wieże oraz radiomagnetofony, aby móc puścić sobie taką płytkę z muzyką w domu. Na początku można było muzyki słuchać właśnie w warunkach domowych i w jakiś lokalach, a poza domem nadal dzielnie towarzyszył nam w codziennym życiu walkman. Po kilku latach wreszcie na nasz rynek dotarł discman, a zatem stare walkmany poszły w kąt i chodziło się po mieście z tym nowym odtwarzaczem plików muzycznych.
Ale skoro pojawiła się muzyka na CD, które można było włączać dzięki komputerowi, wkrótce potem pojawiły się także pliki darmowe mp3. I to był prawdziwy przełom. Wprawdzie także wcześniej można było mieć muzykę za darmo, nagrywając np. piosenki z radia, jednak to darmowe mp3 zrewolucjonizowały właściwie rynek muzyczny.
I teraz można mieć darmowe mp3, słuchać ich na komputerze, w samochodzie, w domu, na komputerze oraz nagrać je na swój odtwarzacz plików mp3 i mieć je zawsze przy sobie.