Banki a firmy pożyczkowe

Instytucjami, które w pierwszej kolejności kojarzą się z pożyczaniem pieniędzy są banki. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że od kilku już lat mają one poważną konkurencję w postaci firm pożyczkowych, których na naszym rynku systematycznie przybywa – jedne upadają, w ich miejsce powstają nowe, a jeszcze inne z powodzeniem funkcjonują od dłuższego już czasu i zjednują sobie coraz to większe rzesze klientów.

Nie da się z oczywistych względów uniknąć porównać pomiędzy tymi firmami a bankami, chociaż trzeba mieć świadomość, że mowa w tym momencie tak naprawdę o dwóch zupełnie odmiennych rodzajach usług finansowych. Oferty wymienianych tutaj instytucji nie są konstruowane na takich samych zasadach, poza tym są one adresowane do innych grup klientów. Generalnie rzecz biorąc, firmy pożyczkowe powstawały i powstają z myślą o osobach, które z różnych względów nie chcą bądź nie mogą korzystać z usług bankowych (najczęstszą przyczyną jest brak zdolności kredytowej na odpowiednim poziomie). Koniecznie też w tym momencie trzeba wspomnieć o tym, że firmy pożyczkowe nie podlegają pod nadzór bankowy – do ich działalności nie mają zatem odniesienia przepisy z zakresu prawa bankowego.

Zerknij na ciekawe forum z opiniami o instytucjach pozabankowych i wybierz najlepszą ofertę na kredyt.

Stąd właśnie biorą się różnice w parametrach produktów finansowych jakimi są pożyczki (chodzi tu głównie o oprocentowanie). Sam fakt istnienia firm pożyczkowych oceniany jest generalnie pozytywnie. Dobrze jest bowiem mieć jakąś alternatywę i nie być „skazanym” na konieczność korzystania z oferty tylko jednego typu instytucji.

[Głosów: 0   Average: 0/5]