Atuty pożyczek pozabankowych

Żyjemy w czasach, kiedy ciężko jest funkcjonować bez zewnętrznych form finansowego wsparcia. Kiedy potrzebujemy pieniędzy, w pierwszej kolejności myślimy o bankach, aczkolwiek coraz więcej osób decyduje się na pożyczki pozabankowe. Niejednokrotnie można się zetknąć z głosami krytycznymi na ich temat, nie mniej jednak dokładnie to samo mówi się i o kretach bankowych, które są obecnie drogie, a możliwość skorzystania z nich to przywilej zarezerwowany tylko dla wybranych grup klientów.

Nie ma czegoś takiego jak idealny produkt finansowy, zawsze znajdą się jakieś minusy, ale warto pamiętać o tym, że kredyty pozabankowe bez bik posiadają wiele zalet. Zdecydowanie największym ich atutem jest łatwa i powszechna dostępność. Skorzystać z nich mogą między innymi osoby figurujące w Biurze Informacji Kredytowej jako nierzetelni dłużnicy (tacy klienci nie mają szans na pozytywne rozpatrzenie wniosku przez bank). Ponadto po pożyczki te można zwrócić się w momencie, kiedy nie spełniło się jakiegoś warunku w banku – a przy wygórowanych wymaganiach w tym zakresie jest to nagminne spotykane zjawisko.

Atutami pożyczek pozabankowych są także uproszczone formalności oraz krótki czas oczekiwania na pieniądze (w wielu przypadkach gotówka jest wypłacana od ręki, zaraz po podpisaniu umowy). Przy wyborze oferty w tym zakresie obowiązuje dokładnie taka sama zasada co i w przypadku kredytów bankowych – przed podjęciem ostatecznej decyzji trzeba przeanalizować to, co poszczególne firmy pożyczkowe mają do zaproponowania.

[Głosów: 0   Average: 0/5]